ВХОД            Регистрация
ЗАМОЖНІСТЬ
Блог ведет Zamoznist Zamoznist Zamoznist
 
Блог ведет Zamoznist Zamoznist Zamoznist
в избранное

Єдина цифрова платіжна система як засіб зміцнення економічної безпеки Держави–1

Міжнародна
науково-практична конференція
присвячена 150-річчю утворення першого споживчого товариства в Україні і
200-річчю Львівського торговельно-економічного університету

Тези доповіді
Пурій Роман Петрович
аспірант Львівського торговельно-економічного університету

Єдина цифрова платіжна система як засіб зміцнення економічної безпеки Держави.


У світовій фінансовій сфері є одна обставина непереборної сили. Сучасні гроші і грошово-банківська система до якої ми звикли, еволюціонують у цифрові платіжні системи – системи безготівкових розрахунків.
Загальносвітовий тренд у банківській сфері – скорочення готівкового обігу, що веде до закриття пунктів касового обслуговування клієнтів. Зокрема в 2013 році тільки в Європі закрилось більше семи сотень банківських філіалів. З дещо інших причин, але в Україні стрімко скорочується не тільки кількість філіалів банків але і самі банки. Банки, що залишаються на ринку “оцифровуються”, а Уряд рік від року скорочує суми, дозволені для готівкових розрахунків.
Світовий тренд трансформації грошово-платіжної системи паперових грошей в цифрову платіжну систему 100% електронних грошей не омине і Україну. Це питання 5-10 років і нам не варто ігнорувати цей факт. Чи готові ми, українське суспільство, жити в системі стовідсоткових електронних грошей? Які вигоди і ризики нашому добробуту несе ця система? Що краще для нас, народу України, залишити все під контролем нечистих на руку приватних банкірів чи взяти систему під свій контороль, а може просто чекати падіння системи і на виживання під її обломками.
Якщо ми за контроль над системою, то нам залишається тільки підштовхнути розвал існуючої системи (наприклад, ігнорувати приватні банки) і контролювати трансформацію старого в нове.
Провідні світові економісти вважають правильною систему 100% електронних грошей, цифровий банкінг, з демерреджем в 4%. (демерредж – це від’ємний відсоток на депозит, тобто, в реалі, це мінус чотири відсотки річних на ваші кошти, що обертаються в банку). Насправді це пастка і глобальна афера банкірів, що несе загрозу економічному суверенітету всім громадянам цивілізованого світу.
На думку автора “правильним напрямком” розвитку суспільства є встановлення соціал-капіталістичного (різновид солідаризму) суспільного ладу. Соцкап передбачає, зокрема, суспільну (народну) власність на банківську систему. Нам потрібно інтенсивніше працювати над консолідацією громадянського суспільства довкола ідеї контролю за банківською системою країни через володіння нею.
Якщо народ України є носієм влади, то як суверен має природне право контролювати емісію грошей і грошовий обіг в економіці країни.
Що конкретно ми хочемо? Щоб у державі був єдиний, державний цифровий банк і щоб він належав народові. “Мої гроші в нашому банку”!
Що це таке?
Єдина цифрова платіжна система (ЄЦПС) – найбільш досконала система консолідації і управління універсальним ресурсом – грошима як суспільним благом.
Чому система має бути єдиною?
Консолідація платіжного засобу в одному цифровому банку спрощує управління і автоматизацію всіх фінансових процесів, ліквідовує можливість фінансових махінацій з грошима шляхом перекидання їх з банку в банк і оготівковування. Стає неможливим переведення клієнтами коштів з банку в банк, пов’язаною з міграцією клієнтів, що призводить до банкрутства банківської установи і втрати клієнтами своїх заощаджень. Закривається тема міжбанківської конкуренції і, знову ж таки, банкрутства банку.
Саме завдяки цим можливостям ЄЦПС має стати потужним і надійним засобом зміцнення економічної безпеки грошово-банківської системи зокрема і Держави загалом.
Єдина система дає можливість спрощувати управління економікою Держави, здешевлює управлінські процеси. Всі гроші в одному банку – це блискавичні розрахунки. Гроші не виходять за межі банку, завжди доступні і завжди на місці. Змінюються тільки їх тимчасові власники. Це дає можливість для максимальної автоматизації облікової, фіскальної, статистичної функції цієї системи.
Образно кажучи, єдина цифрова, автоматична, платіжна система нагадує нам земну атмосферу, де всі дихають одним повітрям і воно належить всім і нікому одночасно. Інший образ – вода в басейні. Кожному співвласнику води належить якась кількість у літровому еквіваленті і люди обмінюються, продаючи і купуючи, але ніхто воду з басейну для цього не вичерпує і кількість води в басейні не зменшуюється.

 
Просмотров:всего - 833
зарегистрированными - 7
друзьями автора - 6
гостями - 826
Участников обсуждения - 0
Высказались:в поддержку - 0
нейтральны - 0
против - 0
 

Комментарии


Комментирование этой статьи доступно только для подтвержденных пользователей

К этому сообщению не оставлено ни одного комментария

Отношение к автору:
 

Блог ведет Zamoznist Zamoznist Zamoznist© 2010 «Evolline».
© 2010 «Do100verno».

ЗАМОЖНІСТЬБЛОГ ГРОМАДСЬКОГО ОБЄДНАННЯ "ЗАМОЖНІСТЬ"Авторизация

Закрыть [X]
Логин:

  
Пароль:

  
Забыл пароль

 
Логин:     Пароль: